معرفی گروه

 گروه مهندسی برق دانشگاه صنعتی قوچان در سال 1385 و با رشته کاردانی مخابرات (ICT) کار خود را آغاز کرد و در سال 1387  دوره کاردانی سوئیچ، و به ترتیب در سالهای 1388، 1390، 1391 و 1391 کارشناسی مهندسی برق در گرایش الکترونیک، کنترل، مخابرات و قدرت را نیز راه اندازی نمود. در حال حاضر این گروه در گرایش های مهندسی الکترونیک، مهندسی مخابرات، مهندسی کنترل و مهندسی قدرت در مقطع کارشناسی، و مهندسی مخابرات-سیستم و مهندسی کنترل در مقطع کارشناسی ارشد به فعالیت در حوزه های آموزشی و پژوهشی می پردازد.  

گروه مهندسی برق  دارای 19 عضو هیات علمی است که شامل 1 دانشیار،  17 استادیار و 1 مربی  می شود. این گروه دارای 10 آزمایشگاه تخصصی و  4 آزمایشگاه تحقیقاتی است. 

رسالت و اهداف گروه

گروه مهندسی برق دانشگاه صنعتی قوچان به عنوان یکی از دانشگاه های موثر در حوزه آموزشی و پژوهشی مهندسی برق شرق کشور با بهره گیری از منابع انسانی نخبه بومی و غیر بومی به تربیت نیروی انسانی متخصص و برخوردار از اخلاق انسانی و حرفه ای می پردازد که با روحیه ای پویا، پژوهشگر و کارآفرین با اتکا به دانش خود و بهره گیری از فن آوری های جدید بتواند بخش مهمی از نیازهای جامعه را در حوزه دانش و فن برآورده کند.

دانشگاه صنعتی قوچان با عنایت به مزیت حاصل از حضور هیئت علمی مجرب در این دانشگاه و همجواری با کلان شهر مشهد مقدس و استفاده ار فرصت های صنعتی و پژوهشی، برای تربیت مهندسین برق، جهت تامین نیازهای دانشگاه ها، مراکز تحقیقاتی و صنعتی کشور وظایف زیر بر عهده گرفته است:


تعامل با محیط های تحقیقاتی در زمینه مهندسی برق در سطح کشور و در سطح بین المللی و ارتقا سطح پژوهشی و تولید علم در شرق کشور

تربیت مهندسان با کیفیت عالی متناسب با نیاز های جامعه به خصوص صنایع بومی

توسعه پژوهش در سطح عالی در حوزه های کلیدی مورد نیاز صنعت و همکاری و مشاوره با کارخانجات و صنایع برای بهبود کارآیی و تولید داخلی

مدیران گروه از ابتدا تاکنون:

ردیف

نام و نام خانوادگی

مرتبه علمی

دوران تصدی

1

مهندس خرمی

مربی

85-90

2

دکتر نیما سید انزابی نژاد

و مهندس زارعی

استادیار

و مربی

90-92

3

دکتر مجتبی حکیمی مقدم

استادیار

92-94

4

دکتر حسن خانی

استادیار

94-96

5

دکتر قربان صباغ

استادیار

96-97

6

دکتر دانیال بوستان

استادیار

97-98

7

دکتر اسماعیل محبوبی مقدم

استادیار

98 تا کنون

مدیر گروه